ŽIJEME DVA DOMOVY

Živá přednáška se Šárkou Weberovou,

rodinnou mentorkou, maminkou a autorkou knihy Dva domovy.

v sobotu 21. ledna 2017

od 15 do 18 hodin

Téma Dvou domovů, kdy naše děti po rozchodu s partnerem tráví některé dny s tátou a jiné s mámou, je velmi zranitelné, a přitom se o něm tak málo mluví. Když se v takové situaci ocitneme, často nám schází inspirace, moudrost a podpora, abychom tím nejtěžším obdobím dokázali projít a provést i naše děti s co nejmenší mírou zranění. Největší výzvou je pak udržet v této situaci lásku.

Zvu vás proto na první živou přednášku, kde se spolu podíváme na některé důležité okolnosti života, když se rodina rozděluje a vytváří se nové rodinné uspořádání.

Při své práci vycházím z moudrosti a principů rodinných konstelací, stavím také na poznatcích práce s traumatem metodou Somatic Experiencing a na bohatých osobních zkušenostech života v sešívané rodině.

O čem budeme na přednášce mluvit?

  • Jaké výzvy přináší život ve dvou domovech?
  • Jak situaci rozdělení rodiny prožívají rodiče, děti a širší okolí?
  • Jaké jsou fáze a milníky na cestě od rozchodu k novému uspořádání?
  • Co prožívají různé věkové skupiny dětí?
  • Naučíte se, jak naložit s emocemi, studem, vinou a lítostí.
  • Pomůžu vám najít zdroje stability uprostřed moře změn.
  • Vysvětlím, co patří k rodičovské zodpovědnosti - co dětem nepatří, aby mohly zůstat dětmi.
  • Řád lásky - důležité principy pro zachování toku lásky v rozdělené rodině.

Bude i prostor pro otázky a odpovědi. Máte-li již konkrétní otázku či téma, které vás pálí, napište mi na e-mail info@dvadomovy.cz.

Těším se na setkání s vámi. Pojďme společně vytvářet láskyplné prostředí v rodinách s mnoha domovy.

Šárka Weberová

Šárka Weberová je rodinná koučka, mentorka, průvodkyně životními změnami a máma Bruna a Mariannky. Spolu s manželem pečují celkem o čtyři děti, z nichž tři mají dva domovy.

V Česku je většinové společenské nastavení rodiny – táta, máma, děti. Přitom rozvodová míra je kolem 50 %, v čemž není zahrnuta rozchodová míra, což ve výsledku může být 70 % párů, které mají děti a rozcházejí se. To znamená, že to není jev, který se neděje. Na českém trhu přitom prakticky neexistuje literatura, která by s dětmi otevřeně mluvila o tématu dvou domovů, dala jim obrazový maják v situaci, kdy jejich máma a táta nežijí spolu a také jim pomohla uvědomit si, že v této situaci nejsou samy. Vlastně je tady pár knížek, které se o to snaží. Dělají to ale tak podivným způsobem, že mě vyprovokovaly, k tomu napsat knihu Dva domovy.“

Místo konání: Impact Hub Praha, Drtinova 557/10, Praha 5 - Smíchov
Příjemná přednášková místnost, kam se vejde max. 50 lidí.

V případě potřeby je možné zajistit i hlídání dětí.

Cena: 500 Kč za jednotlivce / 900 Kč za pár

A dobrá zpráva pro všechny, které téma zaujalo, ale již nyní vědí, že v sobotu 21. ledna nemůžou přijít - z první živé přednášky Dva domovy vznikne videozáznam, který bude možné si později zakoupit.

Pokud potřebujete během přednášky pohlídat vaše děti, uveďte to do poznámky.